Dostawa z elegancją i smakiem

Zawsze Piotra Cieślaka, którego pamiętam jeszcze z czasów, kiedy tworzył oblicze smakowe Kyokai Sushi, uważałem i uważam za człowieka niezwykłego, za kogoś, kto dąży do celu, ale ze smakiem i elegancją. Nie zapomnę jego opowiadania o tym jak z mozołem szukał mebli i ceramiki do swojego lokalu Dokku Sushi. Wszystko bowiem musi być ze… smakiem i elegancją. Telefon. Julek jesteś w domu? Muszę Ci coś pokazać. Masz ochotę na zupę… Po kilku minutach stanął w drzwiach ze śnieżnobiałym pudełkiem z nazwą restauracji i rybą. Wszystko z… No wiecie. Jak to u Piotra.

dokku1

Nie miałem pojęcia co to białe pudełeczko skrywa w sobie. Wyglądało na elegancki, lakierowany box z bombonierkami. Okres świąt się zbliża, może Piotr przygotował upominki dla swoich stałych klientów i chciał się skonsultować. Pudełko, które dzierżył w dłoni nastrajało mnie do odpowiedzi na tak. Zwykła, ludzka ciekawość skłoniła do otwarcia, tym bardziej że Piotr siedział naprzeciwko na fotelu i czekał na werdykt z równie wielką ciekawością!

dokku3

Wewnątrz spoczywało sushi, gustownie ułożone. Razem z pudełkiem przypominało pralinki z najlepszej cukierni wiedeńskiej. Po raz kolejny Piotr pokazał, że chce być i jest w awangardzie japońskich lokali. Spieszę odpowiedzieć, to nie jest wyjątkowa dostawa, dla wybranych klientów z jakiegoś klucza, ale standard.

dokku2

- Chodziło nam z żoną o to, żeby gość otrzymujący od nas sushi nie musiał bawić się w przekładanie dostarczonego jedzenia z plastików na talerze. To pudełko jest na tyle eleganckie i dopracowane, że można postawić je na stole podając tylko talerzyki, pałeczki i pozostałe ingrediencje – powiedział wyraźnie zadowolony, z wrażenia, jakie na mnie zrobił sposób podania jedzenia.

Potwierdzamy z Elą. Postawiliśmy na stole pudełko, nalaliśmy do kieliszków wino, włączyliśmy… już nie pamiętam co, bo to, co było w środku było równie smakowite, jak wysublimowane pudełko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *